Regularne jedzenie zapobiega nadmiernemu spadkowi poziomu glukozy we krwi, co jednoznacznie wiąże się z pojawieniem uczucia głodu.

Jedząc regularnie powodujesz, że procesy metaboliczne działają poprawnie. Organizm nie jest już zmuszany do kumulacji i powolnego gospodarowania tego co zjesz, ponieważ wie on, że za 3 godziny dostanie kolejną porcję składników odżywczych. A co za tym idzie…

1) Jesz mniej – jedząc regularnie zapobiegasz spadkowi poziomu cukru we krwi, a to  zapobiega nagłym napadom głodu, które powodują, że po całym dniu w pracy wpadasz do lodówki i pochłaniasz takie ilości pokarmu, które wystarczyły by do nakarmienia czteroosobowej rodziny ;)

2) Jesz lepiej – jeżeli wiesz, że masz zjeść 5 posiłków w ciągu dnia, z czego 2-3 wypadają poza domem musisz je sobie zaplanować, przygotować i zabrać ze sobą. Planowanie ma to do siebie, że wymaga zastanowienia. Bez presji burczącego żołądka, jak to ma miejsce przy wyjściu z pracy by kupić cokolwiek co zaspokoi głód, nie wybierzesz tabliczki czekolady i hamburgera na 2 śniadanie!

3) Masz więcej energii – jesz częściej, lepiej, mniejsze porcje, więc nie masz obciążonego żołądka i nie czujesz senności. W związku z tym masz ochotę by robić więcej – może znajdzie się miejsce na dodatkowy krótki spacer? :)

4) Lepiej śpisz – idąc spać bez obciążonego żołądka, Twój organizm ma kilka godzin aby wypocząć i się zregenerować, a nie trawić olbrzymią, tłustą kolację. Rano obudzisz się pełen energii!

pobierzHappie