Co roku większość z nas zadaje sobie pytanie, jak przeżyć święta i nie wrócić z nich z 5 kilogramami więcej. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek!

Po pierwsze – nie zakładaj, że na Święta będziesz głodować.
Grozi to niezbyt dobrym humorem nie tylko Twoim, ale także Twojej babci i mamy ;) Na Święta często zarzucamy dietę, bo jak tu oprzeć się tym wszystkim pysznościom przygotowanym przez najbliższych, albo przez nas. Wbrew pozorom tradycyjne potrawy nie są takie złe, karp i inne ryby  to źródło cennych kwasów tłuszczowych, tradycyjne makiełki, kutia czy inne potrawy z makiem to przecież bogactwo orzechów i innych bakalii, więc znowu nie tak najgorzej…

Po drugie – pamiętaj o umiarze!
Warto go zachować i słuchać swojego żołądka - gdy mówi „dość, bardziej się nie rozciągnę”, to nie testuj go i daj mu odpocząć.

Po trzecie – nie zapominaj o ruchu!
Po Wigilii, czy w kolejne dni Świąt warto pójść na dłuuugi rodzinny spacer. Oprócz integracji i rozruszania kości, pomoże on uporać się Tobie z nadmiarem kalorii.

Po czwarte – postaraj się przyszykować jak najwięcej rzeczy samodzielnie.
Możesz spróbować własnoręcznie zrobionych wędlin, z pewnością będą smaczniejsze i zdrowsze niż te sklepowe. Przykładowo polecamy świąteczną pieczeń z szynki lub pieczeń z indyka. A na Świąteczny obiad może carpaccio z buraków z gęsią, która po wielu latach wraca do łask. Więcej świątecznych inspiracji znajdziesz na Cooklet.com.

Trzymamy za Ciebie kciuki!

Wesołych i smacznych świąt,
życzy Happie ekipa :)

pobierzHappie