Najpiękniejsze atrakcje Argentyny

Argentyna uznawana jest za najbardziej europejski kraj w Ameryce Południowej. Ta stolica tanga i kultu piłki nożnej zachwyca najpiękniejszym wodospadami na świecie, Patagonią i jej lodowcami, jak również Buenos Aires i popularnymi plażami Mar de Plata. Argentynę można odwiedzać wielokrotnie i za każdym razem odkrywać coś innego. Jakie zatem czekają na nas najpopularniejsze atrakcje w Argentynie?

Wycieczki do Argentyny – co warto zobaczyć?

Najczęściej zwiedzanie Argentyny zaczyna się od stolicy, czyli Buenos Aires. To niezwykle piękne miasto zachwyca swoją europejską architekturą, jak również liczymy atrakcjami turystycznymi. Warto wybrać się tutaj do dzielnicy La Boca, która znajduje się obok głównego portu, oraz Plaza de Mayo – głównego placu znajdującego się w samym centrum miasta. Nieopodal mamy też pałac prezydencki Casa Rosada.
Kolejnym miejscem na mapie Argentyny godne odwiedzenia jest Mar de Plata. Znajduje się ono w prowincji Buenos Aires w odległości ok. 400 km od Buenos Aires. Mar del Plata idealnie sprawdzi się dla tych osób, które chcą dobrze wypocząć, bowiem posiada wspaniałe plaże i wiele hoteli. Poza tym, dzięki licznym klubom i kasynom, toczy się tutaj bogate życie nocne.

Argentyńskie cuda natury

Argentyna to również niezwykłe cuda natury. Na północnym wschodzie kraju znajdziemy niezwykłe wodospady, w tym Iguazu. Najodważniejsi mogą tam przejść się kładką w pobliżu największego – 80-metrowego wodospadu – Diabelskie Gardło.

Będą w Argentynie warto też wybrać się śladami argentyńskich win, tak słynnych na całym świecie. Pod tym względem stolicą kraju jest prowincja Mendoza, która znajduje się u stóp pasma górskiego Andów.
Pamiętajmy też o tym, że Argentyna to przepiękne góry, w tym Andy. Wycieczkę po zachodnim wybrzeżu warto zacząć od Valle de la Luna – doliny księżyca. Jest to park pełen kanionów i ogromnych skał, charakteryzujących się niecodziennymi kształtami.

Na południu Andów znajduje się największa kraina geograficzna Argentyny – Patagonia. Słynie ona z odmiennego klimatu, niekiedy nawet polarnego oraz przepięknych lodowców. Aby je odwiedzić, musimy wybrać się do parku narodowego Los Glaciares mieszającego się w prowincji Santa Cruz.

Leave A Comment

Your email address will not be published.